Bieganie

Bieganie

Dlaczego poświęcamy bieganiu osobny dział? Gdyż bieganie to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów oraz poprawienie kondycji.

Bieganie, tak jak i inne sporty aerobowe usprawnia pracę serca, płuc i krwiobiegu. Dzięki bieganiu jesteśmy silniejsi i wytrzymalsi oraz zmniejszamy ryzyko chorób układu krążenia. Czy takie argumenty wystarczą? Jeśli nie to czytaj dalej.

Bieganie to jeden z najpewniejszych i najwartościowszych sposobów na odchudzanie: to właśnie podczas uprawiania tego sportu spalamy największą ilość tłuszczu. Co więcej dzięki bieganiu zmieniamy swoją dietę (na bardziej wartościową w witaminy i mikroelementy) oraz poprawiamy swoją kondycję psychiczną (bieganie działa antystresowo przez co poprawia nastrój i sposób myślenia).

Czego potrzebujemy do biegania? Wygodnych butów i... I to wszystko. Przyda się jeszcze kilka kilometrów dogodnej trasy, przyjaciel, który może nam towarzyszyć podczas biegania oraz – co bardzo ważne – odpowiedni plan treningowy. Wstępny plan obejmujący rozgrzewkę oraz stopniowe zwiększanie dystansu podczas biegania przedstawimy już wkrótce.

Design by fks