Ćwiczenia odchudzające

Ćwiczenia odchudzająceĆwiczysz i ćwiczysz, wylewasz siódme poty na siłowni. A efektów jak nie było tak nie ma. Zapewne zastanawiasz się co robisz nie tak. Może to zła dieta? Może złe leki? A może po prostu nie znasz specjalistycznych ćwiczeń odchudzających?

Człowiek podzielony jest na odrębne partie mięśni, które możemy trenować, formować i kształtować. Inne partie odpowiadają za mięśnie brzucha, inne za mięśnie pleców itd. Dlatego też jeśli chcemy je odpowiednio uformować lub też zrzucić zbędne kilogramy musimy zaaplikować sobie odpowiednie ćwiczenia.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha. Jednym z najpopularniejszych sposobów na wyćwiczenie mięśni brzucha jest tzw. aerobiczna szóstka Weidera, czyli zestaw ćwiczeń odchudzających, które wykonujemy przez 6 tygodni. Szóstka Weidera to ćwiczenia wyczerpujące, ale niebywale skuteczne. Opierają się one na ćwiczeniach, które napinają mięśnie brzucha i zmuszają do jak najdłuższego utrzymywania stanu owego napięcia.

Ćwiczenia na pośladki. To ćwiczenia, którymi zainteresowane są głównie panie. Skuteczny sposób na ujędrnienie pośladków to seria przysiadów oraz ćwiczenia, polegające na uginaniu nóg w kierunku pleców podczas leżenia na brzuchu. Wielu fachowców zaleca ponadto wykonywanie tzw. półmostków czyli unoszenie bioder podczas leżenia na plecach.

Design by fks