Skuteczne odchudzanie

Skuteczne odchudzanieCo gwarantuje skuteczne odchudzanie? Mordercze godziny spędzone na siłowni? Drakońska dieta, po której nie mamy na nic siły i ochoty? A może suplementy diety lub chemiczne wspomagacze, które rujnują nasz organizm? Niemal każda z przedstawionych opcji jest potrzebna. Ale dopiero ich odpowiednie zestawienie zagwarantuje nam pełen sukces.

Oczywiście wszystko zależy od konkretnego przypadku. Każdy ma swoje potrzeby, swoją przemianę materii i określoną partię mięśni, które chce wytrenować. Wszyscy jesteśmy inni, ale można zastosować pewien ogólny zarys, który pozwoli poprawić swoją kondycję niemal każdej osobie.

Podstawa to ruch i aktywność. Jednakże nie każde ćwiczenia są odpowiednie. Pragnąc zgubić brzuszek bezcelowe będą nieustanne ćwiczenia na siłowni, które ograniczać się będą do wytrenowania bicepsów. Potrzebne nam są specjalistyczne ćwiczenia odchudzające. Odpowiednie dla naszej osoby i naszego trybu życia. Tego typu ćwiczenia można dopełniać bieganiem lub też jazdą na rowerze. Podsumowując: ruch to podstawa.

Ważna jest też dieta. Na nic nie zdadzą się ćwiczenia jeśli po powrocie z roweru zasiądziemy przed telewizorem z puszką piwa, paczką czipsów i baterią słodyczy w pobliskiej szafce. Dietę należy zbilansować i opracować jej skład pod konkretną osobę. Więcej informacji piszemy na ten temat na osobnej podstronie naszego serwisu.

A co ze wspomagaczami? Jako specjaliście nie polecamy żadnych chemicznych wynalazków, które przyspieszają odchudzanie lub przyrost masy mięśniowej. Nie warto niszczyć w ten sposób organizmu. A suplementy diety? W rozsądnych dawkach nie zaszkodzą. Mogą wspomóc trawienie (błonnik), przyspieszyć spalanie tłuszczu (l-karnityna) lub zmniejszyć trawienie (chrom).

Więcej konkretów znajdziecie w osobnych działach naszego serwisu.

Design by fks